PASIBAIGĘS KVIETIMAS – SOCIALIAI REMTINIEMS ASMENIMS – APVA PARAMA ORAS VANDUO + SAULĖS ELEKTRINĖ

SOCIALIAI REMTINIEMS ASMENIMS – APVA PARAMA ORAS VANDUO + SAULĖS ELEKTRINĖ

Valstybė ir toliau aktyviai skatina šalies gyventojus pereiti prie atsinaujinančių energetinių išteklių – nuo birželio 10 d. socialiai remtini Lietuvos gyventojai galės teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) ir gauti paramą saulės elektrinės ar šilumos siurblio, biokuro katilo įsigijimui ir įrengimui.

Tam iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 2 mln. eurų.

„Atsinaujinantys energijos ištekliai, žaliasis pokytis ir įpročių keitimas turi apimti visas visuomenės grupes. Šia finansine paskata gyventi švariau, naudoti tvarius sprendimus ir atsisakyti iškastinio kuro skatiname ir mažas pajamas gaunančius gyventojus. Tas ypač aktualu išaugus energijos kainoms“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Pasinaudoti tokia parama gali gyventojai, kurie socialinės paramos informacinėje sistemoje (SPIS) yra ne mažiau kaip 6 mėnesiai registruoti kaip socialiai remtini asmenys (t. y. nuo 2021 m. spalio 20 d. iki 2022 m. balandžio 20 d. jiems buvo teikiama piniginė socialinė parama).

Saulės elektrinės, šilumos siurblio ar biokuro katilo įrengimas kompensuojamas iki 85 procentų pagal patvirtintus fiksuotus įkainius. Pvz. įsirengus 5 kW saulės elektrinę kompensacinė išmoka siektų 6238 eurus, o 9 kW šilumos siurblį oras-vanduo keik daugiau nei 5 tūkst. eurų.

Paraiškas APVA bus galima teikti iki 2023 m. birželio 1 dienos arba kol pakaks kvietimui skirtų lėšų.

Skambinkite: tel: +370 644 33336

Dalintis naujiena